top of page

Kam na výlety v okolí Českého Švýcarska

Aquapark Děčín

 

Chcete se vyblbnout nebo jen relaxovat? Navštivte aquapark, který má vnitřní i venkovní část. V létním období doporučujeme venkovní, kde se můžete opalovat na trávníku, zaplavat si ve velkých bazénech a děti poslat do dětských bázénků.

 

Více na aquaparkdecin.cz

Pravčická brána, místo kde se natáčela Narnie

 

Pokud máte rádi pěší turistiku a chcete vidět Českou krajinu z úplně jiné perspektivy a to výhled do krajiny nad úrovní koruny stromů, která vás jednoznačně ohromí pohledem na pískovcové skály a zelené údolí České krajiny, kde si každý z nás uvědomí, jak jen může být krásná.

Mariina vyhlídka

V roce 1856 nechal na vrcholku postavit chatku Ferdinand Bonaventura, 7. kníže Kinský chatku, ta sloužila jako pozorovatelna protipožárním hlídkám. V devatenáctém století také získal kopec své současné jméno, když byl pojmenován po Marii Anně Kinské, manželce majitele panství. Předtím nesl kopec jméno Velký Ostrý (německy Grosser Spitziger).

Kopec se nachází severně nad obcí Jetřichovice a je vysoký 428 metrů nad mořem.

Zdroj Wikipedia

Město Děčín

Nejníže položené město v České republice. První písemná zmínka o Děčíně pochází z roku 1283. Původní osídlení bylo založeno při tehdejším labském brodu, kterým procházela významná obchodní stezka. 

Na dnešní zámecké skále bylo postupně vybudováno přemyslovské hradiště, které sloužilo jako správní a obranné středisko. Ve 13. století byl na místě hradiště vybudován gotický kamenný hrad, v jehož podhradí nechal král Přemysl Otakar II. založit královské město.

Zdroj Wikipedia

Zoo Děčín

Zoologická zahrada Děčín byla založena v roce 1948 a otevřena již o rok později. Jejím zakladatelem byl děčínský obchodník Ludvík Grác. V době vzniku děčínské zoologické zahrady byly v Československu pouze čtyři zoologické zahrady.

Zoo v současnosti chová 147 druhů zvířat, mezi nimiž nechybí ani silně ohrožené druhy. Mezi návštěvníky jsou oblíbená zvířata jako medvěd hnědý grizzlylevhart obláčkovýtapír jihoamerickýmravenečník velkývlk obecný...

Zdroj Wikipedia

To není vše, podívejte se na seznami dalších zážitků.

Tipy na výlety od města Děčína

Seznam akcí co se děje v Děčíně

Seznam tipů od webu region-ceskesvycarsko.cz

Další tipy od ceskosaske-svycarsko.cz

bottom of page